АСТРОНОМІЯ

УРОКИ

Планета Меркурій, що знаходиться на відстані 46 мільйонів кілометрів від Сонця у найближчій точці, є досить близькою планетою до центру Сонячної системи. Крім того, це найменша планета і вона стає ще меншою, як з’ясували дослідники.
У 1970 році міжпланетна станція “Маринер-10″ пролітала повз Меркурія три рази і сфотографувала 45 відсотків поверхні планети. Проаналізувавши ці знімки, вчені виявили ознаки зменшення її розмірів і визначили, що Меркурій втратив приблизно від 1-2 кілометрів від свого 2440-кілометрового радіуса з початку формування і затвердіння близько 4,6 мільярдів років тому. Однак згідно з новими дослідженнями, Меркурій почав ще більше “зморщуватися”.
Ці дані були засновані на дослідженнях, зроблених за допомогою космічного апарату “Мессенджер” з серпня 2004 року, який став першим, що облетів Меркурій. З тих пір він проробив це 2886 раз, зробивши знімки практично всієї поверхні Меркурія.
Вчені Пол Бірн і його колеги з Наукового інституту Карнегі з’ясували, що планета усіяна укосами і безліччю зморщених хребтів, які є явними ознаками стиснення. Переглянувши 216 хребтів і укосів, вчені дійшли висновку, що Меркурій зменшився приблизно на 5-7 км в радіусі.
Цікавий факт: Меркурій – це загадкова планета. Один день тут триває довше ніж рік. У той час, як Меркурій проходить навколо Сонця за 88 земних днів, він робить одне обертання кожні 59 земних днів.





Вчені: ми знайдемо позаземне життя до 2040 року
Перше виявлення розумного інопланетного життя, швидше за все, відбудеться в наступну чверть століття, передбачають учені. До 2040 року астрономи вивчать досить зоряних систем, щоб відкрити електромагнітні сигнали, вироблені інопланетянами.
“Замість кількох тисяч зоряних систем, які ми досі перевірили, ми переглянемо близько мільйона зоряних систем”, – розповів Сет Шостак з Проекту з пошуку позаземних цивілізацій SETI в Каліфорнії, США.
Оптимізм Шостака дещо пов’язаний із спостереженнями космічного телескопа Кеплер, який показав, що Галактика Чумацький шлях рясніє світами, здатними підтримувати життя таким, яким ми його знаємо.
Як він пояснив, у кожної п’ятої зірки є планета, де могло виникнути життя. Це означає, що тільки в нашій галактиці є десятки мільярдів світів, схожих на Землю.
Шостак і його колеги вважають, що, принаймні, на деяких з них є розумні інопланетяни, які зможуть послати електромагнітні сигнали в космос так само, як це робить людська цивілізація щодня. Тому вони направляють радіо-тарілки в небо в надії виявити щось, що було відправлено живими істотами.
Цей пошук почався в 1960 році, коли астроном Френк Дрейк просканував дві зірки, схожі на Сонце, за допомогою 26-метрового радіотелескопу. З тих пір астрономи використовували в своїх цілях просунуті пристрої та цифрові технології.
Проте пошук позаземного життя сконцентрований не тільки на високорозвинених технологічних співтовариствах. Багато вчених шукають і прості форми життя, які набагато більше поширені у Всесвіту.


Відкрито 715 нових планет за межами
Сонячної системи
Астрономи НАСА відкрили 715 нових планет, що обертаються навколо своєї зірки, за межами Сонячної системи. Всі ці інопланетні світи були виявлені космічним телескопом Кеплер.
Загальне число відомих і підтверджених екзопланет тепер становить більше 1700, а ще 3500 планет кандидатів чекають підтвердження.
Нові 715 планет обертаються навколо 305 зірок, тобто в середньому по дві екзопланети на зірку. Проте астрономи знайшли і приклади зоряних систем з безліччю планет, схожих на нашу Сонячну систему.
Крім того, 95 відсотків нових планет менші ніж Нептун або в 4 рази менші, ніж розмір Землі. До цих пір вважалося, що в інших зоряних системах спостерігаються переважно планети, які більші, ніж Юпітер і Сатурн, а також так звані «супер-Землі».
Підтвердження існування інших планет збільшує ймовірність життя в інших місцях нашої галактики.
Також було виявлено безліч подібностей між зоряними системами в межах Чумацького шляху і нашої Сонячної системи. У багатьох системах безліч планет оберталися навколо батьківської зірки по плоскій і круговій орбіті, як Земля, Марс, Меркурій і Венера.
Чотири планети з ново виявлених перебувають у так званій «зоні населеності». Це означає, що вони обертаються на відстані, яка дозволила б воді існувати в рідкій формі, що вважається сприятливим для існування життя.
Останні результати підтверджують, що галактика Чумацький шлях, яка є лише однією з мільярдів галактик, містить планети, багато з яких схожі на нашу.

Спеціалісти NASA планують дослідити Сонце з максимально близької відстані.

Спеціалісти американського дослідного центру NASA визначили пріоритетне дослідження, яке буде проведено за допомогою нового зонда в експедиції Solar Probe Plus. Вже в 2018 році заплановано відправити апарат на рекордну відстань – 6.5 млн. км.
За останніми даними, розміри зонда будуть досягати розмірів звичайної легкової машини.
Щоб зонд не постраждав від різкого рентгенівського випромінювання і високої температури в 1398 градусів, його захистять за допомогою щита, який містить композитні матеріали.
У програмі на першому місці стоїть дослідження, яке зонд повинен виконати – це збір інформації, за рахунок якої можна буде пояснити, чому поверхня Сонця, яку видно, холодніша, ніж зовнішня атмосфера. Також зонд повинен визначити причину утворення вітру на Сонці.
Коротка інформація про Сонце.  Це одна з типових зірок Чумацького шляху. Вона віддалена від Землі в середньому на відстань 149,6 млн км. Цю величину прийнято на Міжнародному астрономічному з'їзді в 1964 р. за одиницю вимірювання відстаней між космічними об'єктами; вона називається астрономічною одиницею довжини (скорочено а. о. д.).
Радіус Сонця становить 696 000 км, середня густина — 1,21 г/см8, середня температура зовнішніх шарів — 5600 °С, а в надрах вона перевищує 10 млн °С. Теплова енергія Сонця зумовлена термоядерними реакціями перетворення водню в гелій. Саме ці два хімічні елементи складають 99 % маси Сонця. Вся його речовина знаходиться в стані плазми.



Колосальна енергія, яку виділяє Сонце, розсіюється в космічному просторі. Дуже мала частка цієї енергії досягає Землі у вигляді рентгенівських і ультрафіолетових променів, видимого світла, теплового випромінювання і радіохвиль. Земна атмосфера для деяких довжин хвиль непрозора, але теплове випромінювання і видиме світло вільно проникають через неї.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу